Вищий антикорупційний суд узяв під варту забудовника Сергія Копистирю. Відомо, що альтернативна застава 100 млн гривень. Його підозрюють у спробі підкупу. Чоловік пропонував хабар віцепрем'єр-міністру з відновлення України Олександру Кубракову.
Про це йдеться в посиланні на засідання суду.
Зокрема, слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував до забудовника запобіжний захід, а саме тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Строк дії тримання під вартою – 2 місяці.
Відомо, що хабар у вигляді нерухомості забудовник пропонував за:
- нерозірвання договорів щодо оренди землі;
- сприяння отриманню дозвільних документів та необхідних погоджень.
На момент викриття злочину детективи та прокурори задокументували оформлення на довірену особу топпосадовця 15 квартир у Києві. Також про підозру повідомили не лише забудовнику, а й керівниці держпідприємства.
Що вигадали у Верховній Раді для боротьби з хабарниками
Раніше ми вже розповідали про те, що попри війну та боротьбу за незалежність в Україні нікуди не зникло хабарництво. Саме тому відповідальність за хабарництво в умовах воєнного стану планують посилити. Влада пропонує запроторювати хабарників за ґрати на строк від 10 до 15 років. Також планують конфісковувати все їхнє майно.
У Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт № 9438, у якому депутатам пропонують запровадити жорсткішу відповідальність за корупційні кримінальні правопорушення у сфері правосуддя.
У законопроєкті №9438 пропонується:
- тих, хто пропонує хабар саджати за ґрати на строк від семи до десяти років;
- "посередників" позбавляти волі на строк від восьми до дванадцяти років (в умовах війни від 10 до 15) з конфіскацією майна.
Також депутатам пропонують переглянути покарання за надання та отримання хабаря, або за прохання надати хабар за певні дії:
- суддею;
- присяжним;
- експертом;
- свідком.
Якщо вас зацікавила тема про відповідальність за хабарництво, то більш детальну інформацію ви можете знайти в нашому матеріалі за посиланням.
Корупція в Україні
За підсумками 2022 року наша країна посіла 116 сходинку у світовому рейтингу "Індекс сприйняття корупції" (CRI). При цьому наша країна отримала від аналітиків 33 бали – найвища оцінка для України відколи працює оновлена методологія розрахунків (CRI).
У рейтингу попереду України опинилися такі країни, як Гамбія, Індонезія, Малаві, Непал, Сьєрра-Леоне.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, які є види хабарництва. Також ми писали, скільки коштує отримати довідку про непридатність до служби в армії під час війни.