UA RU

Етапи та порядок угоди: що потрібно знати про купівлю житла на вторинці

Знаючи всі етапи та алгоритм укладення угоди, а також заручившись допомогою досвідченого юриста, ви зможете уникнути багатьох помилок

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці мають відповідально підходити до покупки житла

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Покупка нерухомості, а особливо на вторинному ринку, завжди відповідальна справа. Не знаючи усіх підводних каменів ви можете отримати чимало проблем в майбутньому. Також треба ознайомитися обовʼязково з кожним етапом купівлі житла заздалегідь, аби знати, до чого варто готуватися.

Про це розповідає юрист Любов Дроботова.

Знайомство з продавцем

Для початку вам треба перевірити, чи дійсно особа, з якою ви ведете перемовини, є справжнім власником цього житла. Попросіть в нього:

"Вас має насторожити занадто похилий вік особи, ознаки психічного розладу, підозрілість і тому подібне. У випадку, якщо власник квартири продає квартиру по довіреності, тут одразу виникають питання щодо чистоти та надійності угоди", – говорить експертка.

Тому краще у такому випадку краще не купувати квартиру без юриста та без попередньої перевірки документів, історії квартири тощо.

Перевірка об’єкта нерухомості

Попросіть у власника оригінали правовстановлюючих документів, наприклад:

Також перевірте, чи є судові тяганин щодо квартири, її історію, попередніх власників, кількість і способи її відчуження. Вже після цього подумайте, чи дійсно варто купувати це житло. Якщо ви все не перевірите, то ризикуєте залишитись без житла та грошей.

Перемовини з продавцем щодо умов та розміру передоплати

"Раджу підписувати попередній договір з юристом у нотаріуса. Попередньо потрібно перевірити та проаналізувати шаблон договору, який вам пропонує друга сторона або нотаріус. В цьому договорі може бути багато непомітних нюансів, які можуть потім обернутись не на вашу користь", – говорить юристка.

Уважно перевіряйте форму та правову природу такого договору, а також:

Ще візьміть розписку від продавця про передачу коштів, аби не натрапити на шахраїв.

Підготовка документів

Документи, які має зібрати покупець:

Щодо продавця, то треба:

Надалі йде оформлення договору купівлі-продажу, який вас захистить від будь-яких можливих ризиків.

Укладення угоди

Це завершальний етап, який супроводжується взаєморозрахунками сторін. Угода відбувається в присутності нотаріуса. Саме він готує договір та надає його сторонами для ознайомлення. Тут необхідно перевірити всі дані та всю інформацію в документі.

Потім відбувається розрахунок, сплачуються податки, збори, нотаріальні послуги, а вже потім – підписання договору і засвідчення його нотаріусом. І завершується все внесенням до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно даних про нового власника об'єкта нерухомості.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що ціни на квартири вже не злетять до небес і розповідав, скільки коштує житло в новобудовах Києва. Також ми повідомляли, як працює механізм розстрочки на ринку нерухомості.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі