В Україні у потенційних орендарів змінилися вимоги до житла, а тому сформувалися і нові тенденції на ринку. Це спричинено чималою кількістю факторів. Тепер люди в Києві шукають не такі квартири, як кілька років тому.
Про це пише The Page.
Всі експерти впевнені, що сьогодні найпопулярнішими квартирами для оренди є однокімнатні. Саме це житло не знижується і досі в ціні навіть на фоні сезонного падіння попиту. Однак наразі ажіотаж на таку нерухомість спав і тримається на стабільному рівні.
"Ходові однокімнатні зараз здаються в оренду за 3 – 5 днів, що в цілому відповідає довоєнним реаліям", – розповіла експертка ринку нерухомості Ірина Луханіна.
А от столичний рієлтор Богдан Маковецький запевняє, що наразі починає ставати популярнішим житло в закритих ЖК зі своєю прибудинковою територією. Ба більше, через попит таке житло навіть зросло в ціні. А в холодну пору року жителі Києва стали більше цікавитись про те, чи є в будинку генератор, а ще стабільне опалення і водопостачання під час блекаутів.
Оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак, каже, що люди дізнаються про те, чи немає поруч об'єктів енергетичної, критичної та військової інфраструктури поруч з житлом. Також українці хочуть жити не вище сьомого поверху, адже є страх можливих ракетних ударів.
Отже, сьогодні навіть є характеристика "ідеальної квартири" для жителів Києва:
однокімнатна;
максимум 7 поверх;
закрита територія;
новобудова з високим рівнем енергоощадження;
наявність генератора, стабільність опалення і водопостачання під час відключення світла;
підземний паркінг, який можна використовувати, як бомбосховище;
відсутність поруч об'єктів енергетичної, критичної та військової інфраструктури.
На що звертати увагу, коли орендуєте житло
Під час цього процесу треба звертати увагу на кілька ключових моментів:
- Ретельно читайте всі умови договору перед підписанням. Звертайте увагу на строки, умови оплати, правила припинення оренди та інші важливі деталі.
- Визначте чітку суму орендної плати, депозиту та інших витрат. Переконайтеся, що вони вписуються в ваш бюджет.
- Оглядайте житло перед підписанням договору. Робіть записи про існуючі дефекти чи пошкодження та обговорюйте їх з власником.
- З'ясовуйте, на який термін укладається договір. Важливо зрозуміти умови продовження оренди чи її припинення.
- Якщо орендоване житло є частиною спільного проживання (наприклад, кімната у квартирі), обговорюйте правила та очікування з іншими мешканцями.
- Переконайтеся, що у договорі чітко визначені умови для обох сторін при припиненні оренди.
- З'ясуйте, які комунальні послуги включені у вартість оренди, і чи несе власник додаткові витрати.
- Дізнайтеся, чи є особливі правила користування житлом та як швидко власник реагує на потреби обслуговування та ремонту.
Звертання уваги на ці аспекти допоможе уникнути непорозумінь та забезпечить комфортне мешкання під час оренди.
Раніше ми повідомляли, які квартири купуватимуть українці у 2024 році. Також пропонуємо дізнатися, як отримати ордер на квартиру в Україні.