Український ринок нерухомості переживає не легкий період через повномасштабну війну. Тому виникає багато питань, зокрема, у які об'єкти варто інвестувати гроші.
Експерти з нерухомості допомогли розібратися в цьому питанні в коментарі 24 Каналу.
Який ринок нерухомості обрати для інвестицій
За словами експерта з нерухомості Юрія Піти, ринок демонструє стабілізацію. Українці все частіше почали укладати угоди з купівлі-продажу житла. До того ж цей сегмент залишається зрозумілим способом інвестування.
Крім того, в більшості областей України вдалося зафіксувати активність на ринку оренди житла.
"Під оренду вторинний ринок цікавіший – придбав і відразу отримаєш стабільний дохід. Первинний ринок залишається цікавим для інвесторів, які купують дешевше з метою через певний проміжок часу продати дорожче. Такий покупець також почав повертатися на ринок", – додав Юрій Піта.
Водночас співзасновник та керівний партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов підкреслив, що при розгляді житлової нерухомості важливішим є розв'язання житлових питань, а не інвестиції в класичному форматі. Тому, якщо людина прагне вкласти гроші аби потім отримати прибуток, краще розглянути інші типи нерухомості, наприклад:
- торговельна нерухомість;
- офіси;
- сервісні апартаменти;
- логістика.
Тобто, українцям, які хочуть інвестувати, варто звернути увагу на комерційну нерухомість. Проте, як зауважив експерт, важливо також обережно обирати регіон та слідкувати за прогнозами розвитку.
"Зараз дуже популярний формат інвестицій – купівля апартаментів в західних регіонах нашої країни, але потрібно розуміти що це ситуативний тренд й за декілька років він може кардинально змінитись, а дохідність, яку обіцяють сьогодні, згодом виявиться геть іншою", – додав Семенцов.
Яку частку активів має світова нерухомість
Люди часто інвестують в нерухомість, і світові активи вже на 67% складаються з цієї категорії. При цьому ще 20% знаходяться в інвестиційних фондах.
Зростаючий попит на нерухомість пояснюється урбанізацією та збільшенням чисельності населення. Аналітики зауважують, що це призводить до зростання цін на житло та землю. Вартість будівництва в цій сфері висока, порівняно з іншими секторами економіки, що робить нерухомість привабливим об'єктом для інвестування.
Крім того, залишаються популярними й інвестиції в землю. Звіт McKinsey вказує, що в усіх країнах, крім Китаю та Японії, нерухомість забезпечила не менше ніж 50% зростання чистої вартості щодо ВВП.
Раніше ми повідомляли, де вперше придбали приватний будинок за програмою "єОселя". Також ми писали, де та скільки потрібно працювати, аби придбати власну квартиру.