Здебільшого, коли українці хочуть квартиру у новобудові, то вони не завжди знають, що краще обрати – обʼєкт, який ще будується чи готовий. Однак насправді другий варіант має чимало переваг, а особливо під час війни.
Про це пише riel.ua.
Насправді купувати квартиру вже в готовому будинку має чимало переваг, адже він щонайменше видається безпечнішим, ніж той, який планують добудувати лише через кілька років. Це означає, що будівля вже готова, здана в експлуатацію, а отже всі комунікації під'єднані. Виходить, що ризиків фактично немає.
"Потенційний покупець може візуально оцінити реальний стан квартири та території довкола комплексу. До того ж заїхати до нового помешкання можна доволі швидко, не чекаючи кілька років, поки зводитимуть будинок", – запевняють експерти.
Основні переваги купівлі готового житла:
- Можливість одразу бачити й оцінювати нерухомість. Ви можете перед тим, як одразу купувати, оцінити стан будівлі, чи якісно вона зроблена, чи немає там проблем тощо.
- Не треба чекати. Ви можете заселятися у своє нове житло після того, як тільки його купили, і вам не треба чекати завершення будівництва.
- Відсутність ризиків, пов’язаних із затримками. Купуючи готове житло, ви уникнете ризику затримок у будівництві, що можуть виникнути у випадку купівлі на його початку.
- Ви можете побачити й оцінити навколишній район. Йдеться про інфраструктуру, транспортні маршрути, магазини й інші послуги в кроковій доступності.
- Зменшення ризиків і невизначеності. Ви точно знатимете про стан і якість житла, а також його остаточну вартість. А от якби нерухомість лише будувалась, то цілком можливо, що ціна б змінювалась під час самого процесу.
- Можливість переговорів. Покупці можуть провести переговори щодо ціни й умов продажу з продавцем на підставі фактичного стану житла.
Експерти радять визначитися спочатку в тому, для чого вам необхідне це помешкання. Якщо ви плануєте інвестувати в нерухомість для заробітку, то цілком сміливо можете це робити на етапі фундаменту. Але якщо ви хочете там жити, то краще вибирати готові варіанти помешкань і одразу в них заїжджати.
Як не натрапити на шахраїв під час купівлі житла
Щоб уникнути аферистів, слід дотримуватися декількох важливих порад:
Перед розглядом будь-якої угоди зверніться до досвідчених рієлторів та перевірте репутацію будівельних компаній або власників нерухомості.
Переконайтеся, що всі документи, пов'язані з нерухомістю, такі як договір купівлі-продажу, технічний паспорт, дозвільна документація, юридичні дозволи тощо, є коректними та оригінальними.
Уникайте підписання будь-яких документів чи здійснення платежів, якщо у вас є сумніви або питання щодо угоди.
Користуйтеся послугами юристів та рієлторів зі стабільною репутацією, які допоможуть вам зрозуміти всі аспекти угоди та захистять ваші інтереси.
Перш ніж укладати угоду, особисто огляньте нерухомість, переконайтеся у її стані та відповідності заявленим параметрам.
Також запамʼятайте, що завжди варто уникати значних передоплат або платежів без відповідної юридичної оцінки та угоди.
Раніше ми повідомляли, що буде з новобудовами в Україні у 2024 році. Також пропонуємо дізнатися, що впливає на вартість квартир в новобудовах.