Правові аспекти: чи можуть батьки оформити квартиру на дитину
Загалом до досягнення 14 років дитина не має права підписувати документи щодо купівлі-продажу нерухомості, але є винятки
Дитина змалечку може мати житло
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
Дитина іноді через своє малоліття не завжди може приймати серйозні рішення, ухвалювати якісь юридичні питання тощо. Однак цей вік не заважає їй мати своє житло. І ця законна процедура має свої особливості.
Про це пише flombu.
Як оформити нерухомість на дитину
В Україні кожна дитина знаходиться під опікою органів юстиції. У профільному міністерстві зазначають, що, крім купівлі нерухомості, є два способи оформлення нерухомого майна на дитину:
Можна заповісти нерухомість дитині.
Можна укласти договір дарування нерухомого майна дитині.
Чим відрізняється заповіт від дарчої, оформленої на дитину
Нерухомість у спадок за заповітом дитина зможе отримати тільки за однієї умови – смерті спадкодавця. А от, якщо це нерухоме майно у подарунок, то житло не прив’язується до тривалості життя дарувальника. Житло у подарунок дитині можна передати винятково без подальших фінансових чи матеріальних зобов’язань натомість.
А от у договорі дарування вже можна зазначити умови отримання житла у презент. Наприклад, батько чи мати подарували дитині квартиру за умови, що до виповнення 21 року вона не зможе продати чи здати її в оренду.
Чи може дитина бути власником квартири
Якщо людині немає 18 років, то вона вважається дитиною. Власником нерухомості й малолітній, і, відповідно, неповнолітній може стати. Однак, є умова, яку потрібно врахувати: дозвіл на це мають отримати батьки чи законні опікуни дитини від уповноважених осіб органу опіки та піклування. Це стосується як купівлі нерухомості для дитини, так і актів заповідання або дарування.
До досягнення 14 років дитина здебільшого не має права підписувати документи щодо купівлі-продажу нерухомості. За умови згоди батьків чи опікунського органу, після досягнення 14-річного віку, дитина може стати повноцінним покупцем житла.
Батьки відповідають за управління нерухомістю, що належить дітям, з урахуванням необхідності отримання дозволу від органу опіки. Головна мета батьків у цьому процесі — забезпечити збереження та використання майна для вигоди та захисту прав дитини.
Документи, потрібні під час купівлі квартири на дитину
Щоб купити квартиру на дитину, потрібно зібрати низку документів. А саме:
свідоцтво про народження дитини;
її ідентифікаційний код;
батьківська згода, посвідчена нотаріально;
згода на це органу опіки;
паспорт та ідентифікаційний код обох батьків.
Виходить, що оформити квартиру на дитину в Україні дійсно можна, але тільки за погодженням органу опіки. А от батьки неповнолітнього керують житлом за замовчуванням і не зможуть управляти ним без відома органів опіки.
Раніше ми писали про ціни на нерухомість у Львові. Також ми пояснювали, коли в Україні почнуть масово будувати квартири.
Сподобалась стаття?