Тенденції ринку нерухомості: яке житло купують українці за програмою "єВідновлення"
Загальна сума коштів, які українці використали на нове житло, перевищила 2 мільярди гривень
Люди продовжують обирати житло
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні чимало людей придбали сертифікати на нові оселі, які отримали як компенсацію за зруйноване житло. Всього таких 1 000 українських родин. Ба більше, за останній місяць кількість угод купівлі-продажу житла в обмін на житловий сертифікат зросла вдвічі.
Про це Finance.ua.
Де найчастіше купують житло за сертифікат
"На початку лютого нові домівки за кошти "єВідновлення" придбали перші 500 родин, а ще через місяць їхня кількість зросла вдвічі, тобто кількість родин, що отримали нове житло замість знищеного за програмою "єВідновлення", перевищила одну тисячу", – розповіла голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
Частіше за все нове житло українці купують саме в Київській області. Відомо, що сума всіх укладених угод вже перевищила 1 мільярд гривень. У самій столиці люди використали сертифікатів на суму 413 мільйона гривень. І на третьому місці українці обирають Харківщину, де сума використаних сертифікатів перевищила 185 мільйонів гривень.
Яке житло обирають люди
Здебільшого угоди укладають на придбання квартир у багатоповерхових будинках. Всього їх 684 одиниць. Також обирають і приватні будинки, але їх дещо менше – 202 угод. А от якщо говорити про первинний та вторинний ринки, то українці надають перевагу другому варіанту. Однак і на первинці кількість угод теж зростає. Станом на зараз їх вже 16, хоча раніше було лише кілька одиниць.
Важливо, що загальна сума коштів, які українці використали на нове житло, перевищила 2 мільярди гривень. А от майже 1 мільярд гривень забронювали власники ще 446 житлових сертифікатів.
Як правильно купити будинок мрії в Україні
Цей процес вимагає певної підготовки й уважності. Ось кілька кроків, які можуть допомогти вам здійснити цю мрію:
Спочатку розгляньте, які вимоги ви маєте до будинку. Це може включати кількість кімнат, розташування, розмір ділянки, інфраструктуру тощо. Після цього визначте свій бюджет.
Шукайте будинки відповідно до ваших критеріїв у відповідних джерелах, таких як інтернет-портали з нерухомістю, агентства нерухомості, оголошення у місцевих газетах тощо.
Огляньте різні варіанти будинків та відвідайте їх особисто, якщо це можливо. Під час огляду звертайте увагу на стан будинку, його розміщення, інфраструктуру навколо тощо.
Перед придбанням будинку переконайтеся, що ви проводите всі необхідні перевірки, такі як технічна і юридична перевірка будинку. Дізнайтеся про стан документів на будинок і можливі обтяження.
Після того, як ви знайшли відповідний будинок і перевірили всю необхідну інформацію, укладіть угоду з продавцем. У цьому етапі краще мати при собі юридичного консультанта, який може допомогти з укладенням договору і перевіркою умов.
Після укладення угоди розпочніть процес оформлення документів на власність.
Після оформлення усіх документів здійсніть оплату й отримайте ключі від вашого нового будинку.
Не забувайте, що купівля будинку — це велике фінансове і життєве рішення, тому важливо бути обачним і ретельно досліджувати всі аспекти перед придбанням.
Раніше ми розповідали, як зміниться компенсація за пошкоджені та знищені автівки. Також ми писали, як шахраї використовують програму "єВідновлення".
Сподобалась стаття?