У Києві на "вторинці" оновилися ціни: скільки тепер коштують квартири
Варто розуміти, що ціни на нерухомість також сильно залежать від району, де вона продається

В Україні змінились ціни на житло
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Ринок нерухомості неодноразово зазнавав змін, які залежали від багатьох факторів. Наприклад, і наразі оновились ціни на житло. Йдеться про вторинний ринок у Києві. Лише за місяць однокімнатні квартири подорожчали в середньому на 900 доларів до 65,9 долара. А от "двушки" подешевшали в середньому на 2,5 тис. доларів, до 83,5 тис.
Про це свідчать дані порталу ЛУН.
Варто розуміти, що ціни на квартири сильно залежать від району, де вона продається, адже в різних місцях столиці сума може відрізнятись у 3-4 рази.
Так найдорожчим районом Києва традиційно залишається Печерський:
однокімнатна квартира в середньому коштує 126,5 тис. доларів;
двокімнатна – 185 тис. доларів;
трикімнатна – 317,3 тис. доларів.
Найдешевші квартири продають у Деснянському районі:
за однокімнатне житло ви віддасте у середньому 41,7 тис. доларів;
за двокімнатне – 59 тис. доларів;
трикімнатну – 71,4 тис. доларів.
Однак не всі власники квартир дійсно можуть продати своє житло за встановленою ціною, адже, наприклад, середня вартість однокімнатної квартири в загальній масі оголошень складає 65,9 тис. доларів. Однак показник проданих квартир становить лише 56,6 тис. доларів.
Що відбувається з орендою
На цьому ринку ситуація у столиці дещо стабілізувалась, адже наразі там чималий попит на орендовані квартири. Все тому, що багато жителів Києва вже повернулися додому з інших регіонів чи з-за кордону. Також у місті з'явилися переселенці, яким також потрібне житло.
Тому орендувати житло там наразі можна за 12 500 грн. За двокімнатну доведеться заплатити в середньому 17 500 грн, а за трикімнатну – 28 000 грн.
Однак зверніть увагу, що це вказані саме середні ціни на житло, адже у Києві однокімнатну квартиру у віддаленої станції метро можна знайти й за 9-10 тисяч гривень, а це майже на тисячу гривень менше, ніж у "гарячий сезон" на початку осені.
Як правильно орендувати квартиру
Для цього варто дотримуватися кількох важливих кроків:
Ретельний пошук. Дослідіть ринок оренди, визначте свої потреби, оберіть район, де хочете проживати та вивчіть ціни.
Перевірка умов оренди. Ретельно прочитайте умови договору оренди, уникайте непорозумінь у майбутньому.
Огляд квартири. Відвідайте приміщення особисто, переконайтеся в його стані, функціональності та відповідності оголошенню.
Домовленість і договір. Узгодьте умови з власником, включаючи оплату, термін оренди, умови використання, і укладіть договір оренди.
Підготовка до переїзду. Перед в’їздом, зробіть заздалегідь план організації переїзду та впорядкуйте усі необхідні документи.
Ці кроки допоможуть вам орендувати квартиру з більшою впевненістю та уникнути можливих проблем.
Раніше ми повідомляли, чи має попит нерухомість на деокупованій території. Також ми писали, як змінилися вимоги українців до орендованого житла.
Сподобалась стаття?