Ціни заморозити не вдасться: де найбільше подорожчають квартири в новобудовах
Оглядачка ринку нерухомості розповіла, чому саме у 2024 році відбуватиметься зростання вартості первинної нерухомості
Експертка розповіла, що буде відбуватися з цінами на первинну нерухомість
Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші
У 2024 році українці будуть свідками змін у стратегії ціноутворення на первинному ринку житла. Ця динаміка пов'язана зі зростанням вартості будівництва. Наприклад, протягом минулого року цей показник в середньому збільшився на 40%.
Оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак розповіла у коментарі 24 каналу, де саме зростуть ціни на квартири в новобудовах.
За словами експертки, у 2024 році очікується подальше зростання собівартості будівництва. Таке збільшення може вплинути на ціни житла, особливо в новобудовах конкретних міст.
При цьому Вікторія Берещак зазначила, що вартість нерухомості первинного ринку в Києві та Львові можуть зрости навіть більше, ніж в інших регіонах, внаслідок обмеженого платоспроможного попиту.
"Середня ціна квадратного метра в Києві та регіоні за перше півріччя може зрости на 15% в гривні, а у Львові цей показник може бути подібним, з похибкою в межах 3-5% в залежності від рівня попиту", – прогнозує експертка.
Вона зауважила, що подібне зростання вартості нерухомості спостерігатиметься у містах-хабах, такі як:
- Ужгород;
- Дніпро;
- Івано-Франківськ;
- Полтава;
- Кропивницький.
Зростання цін на житло також буде відбуватися під впливом підвищеного попиту. Наприклад, підвищена зацікавленість може спостерігатися до квартир у поліфункціональних комплексах кластерної забудови з міксом інфраструктури багатофункціонального комплексу за концепцією "місто в місті" чи "15-хвилинного міста".
За умов продуманої концепції та високої будівельної динаміки, така нерухомість може подорожчати щонайменше на 5-8% за середні показники.
Чи відбудуться різкі зміни на ринку нерухомості
Українці активно укладають угоди на житло навіть у регіонах, які постійно потрапляють під обстріли, таких як Херсон та Харків. Більшість шукає готові квартири, а ті, хто покинув країну без наміру повертатися, продають мебльовану нерухомість.
Попит на вторинний ринок обумовлений подорожчанням житла в новобудовах. Оскільки відбувається зростання цін на матеріали, спостерігається дефіцит будівельників та відсутність інших фахівців.
Експерти передбачають обмежений попит на первинному ринку через державні компенсації за зруйновані квартири. Професіонали ринку інвестують у недооцінені об'єкти, але багато осіб обирають інвестиції в інші види нерухомості або в житло в менших регіонах.
Засновник "Школи професійного девелопменту" Ігор Райков прогнозує стабільність на ринку нерухомості у 2024 році за відсутність переломних подій.
Раніше ми повідомляли, що в Україні може зʼявитися модульне житло у стилі Lego. Також пропонуємо дізнатися, скільки коштують квартири в новобудовах Києва.
Сподобалась стаття?